10 důvodů, proč si zamilovat kávu

Tak silný, magický a krásný nápoj. Voní opojně, a ta vůně nám probudí smysly. Ranní šálek plný požitků má ale také mnoho dalších výhod. A mezi námi, ta pohoda, když si můžete vychutnat dobrou kávu v kruhu svých přátel a příjemně si povídat, nemyslíte? Ráno, po obědě, po nějakém tom víně, s dezertem nebo jakkoliv jinak, neznám snad žádnou chvíli, kdy by nebyla káva přijatelná. Nezáleží na tom, jestli je teplá nebo studená, s mlékem nebo bez. První věc, která se po ránu vkrádá do myšlenek, je myšlenka na kávu. Dobrá káva nám nejen potěší mysl, ale přináší nám také mnoho zdravotních výhod a takové počty máme rádi. Zde se dozvíte top 10 důvodů, proč by káva měla být našim oblíbeným nápojem a kofein našim přítelem.

 

Srdeční výhody

Káva nabízí vysoký přínos pro zdraví vašeho srdce. Takže, pít 1 až 3 šálky kávy denně může snížit riziko srdečního selhání. Takže, kdo se nikdy nedotkl tohoto nápoje, možná je načase to změnit.

 

kava-srdce-W

 

 

Nápoj bohatý na antioxidanty

Číslo jedna ve zdrojích zdravých antioxidantů, které činí tento nápoj tak prospěšný. Kofein je pak už jen benefit, který dělá dobrou práci, že?

 

kava-antioxidanty_W

 


Méně stresu

Všichni víme, že stres je nepřítelem našeho zdraví a všichni bychom byli rádi, kdyby mohl nějak magicky zmizet. No, pouhým přičichnutím k čerstvě připravené kávě v dopoledních hodinách budete cítit rozdíl.

 

kava-stres_W

 

 

Káva miluje naše játra

Úžasný pomocník při detoxikaci jater. Čím více kávy pijete, tím menší je riziko dostat alkoholickou cirhózou. Pitím kávy si tvoříte skvělý filtr pro vaše játra. Takže pijte, pijte.

 

kaficko-01_W

 

 

S kávou se cítíte šťastnější

Pokud je skvělé ráno, je skvělý celý den! A všichni si přejeme, aby každý den byl skvělý a šálek kávy nám v tom obrovsky pomáhá. Šálek radosti a štěstí! Jsme si jisti, že jste již zažili ten pocit.

kava-je-radost


Káva bojuje proti rakovině kůže

Lidé, kteří pijí jeden až tři šálky kávy denně mají menší pravděpodobnost, že dostanou rakovinu kůže. Je to jeden z největších přínosů, které přicházejí s konzumací kávy.

 

espresso-macchiatto


Dobrá pro sport

Jeden šálek kávy před zahájením cvičení může zvýšit vaši energii. Káva také působí na svaly, které tím spíše použijí jako palivo tuk a nikoliv cukr. Užitečná a úžasná zpráva pro všechny sportovce, že?

 

kava-a-sport


Bystrá mysl

Pokud máte v plánu nějaké důležité události, pohovor nebo zkoušku, dejte svému mozku trochu kofeinu. To vám pomůže více se koncentrovat a soustředit.


Káva vám zvedne IQ

Věřte tomu nebo ne, ale kofein může zvýšit vaši inteligenci. Umožňuje vašemu mozku pracovat efektivnějším způsobem. Nejsme vždy v kondici, dělat věci skvěle, takže velké díky za existenci kávy.


Snižuje riziko cukrovky

Pokud chcete snížit o 50% šanci k rozvoji diabetu, pijte hodně kávy během dne. Je to přírodní prostředek. Takže milovníci kávy, zachovejte klid a užívejte si každodenní rutinu.