České kávové podniky, které stojí za návštěvu

Poznámkový blok s tipy na podniky, které si podle mne zaslouží vaší pozornost. 

Děkuji Vám za to, že mi posíláte vaše tipy a doporučení, které následně prozkoumávám a vybírám do seznamu, který zde sdílím. Když budete mít kolem těchto podniků cestu, určitě je zkuste je navštívit! Pokud stejně jako já, patříte mezi lidi, kteří rádi hledají kvalitu, dobrou kávu a milý přístup, věřím, že budete nadšeni. A znáte-li místo, které by na tomto seznamu nemělo chybět, určitě mi napište! ;-)

Katka Šumpíková, Alesio Café

 

 

HRADEC KRÁLOVÉ

 

Férová Palačinkárna http://on.fb.me/1XeOk9l

 • Mraky palačinek a k tomu fairtrade káva a k tomu příjemná obsluha, která dbá na přípravu dobré kávy a je zastáncem domácích poctivých produktů. Budete-li v centru Hradce Králové, na toto místo nezapomeňte.

 

 

NYMBURK

 

Luna Café www.lunacafe.cz 

 • Pokud hledáte útulné místo, kde si dát kávu, sklenku vína nebo něco na zub a pohybujete se v okolí Nymburka, zkuste Luna Café. Zde majitelům totiž není jedno co svým zákazníkům nabídnou. Dbají nejen na čerstvost a kvalitu kávy a její správnou přípravu, ale také u dalšího sortimentu vybírají jen kvalitní produkty a dávají přednost lokální čerstvé produkci a domácím výrobkům. 

 

 

LIBEREC

 

Saber Café http://www.saber-cafe.cz/

 • Chcete se stylově nasnídat a dát si dobrou kávu a jste v Liberci? Zkuste Saber Cafe. Lucie, která mě tento tip zaslala k němu napsala své doporučení... "Jak jednou poznáte nechcete jinak!". Osobně jsem toto místo ještě nezkusila, ale už se na to těším. Recenze se stají skvělé. Jen mi tu trochu chybí nějaký příběh, kdo zatím vším stojí a proč. Kdo by neměl rád pohádky s dobrým koncem ;-)

 

Kino Káva http://www.kinokava.cz/

 • Má liberecká citovka. Zrekonstruované foyer kina Varšava působí tak příjemně, cítíte závan dob minulých a kulturních. Toto jedinečné místo je o to lepší, že si to vzali na starosti lidé, kteří mají rádi dobrou kávu a domácí produkty. Prostě to vše krásně zapadá do seznamu míst, která prostě musíte navštívit.

 

Mikyna http://www.mikynavkuchyni.com/

 • Není nic lepšího, když s partnerem máte stejné záliby a vaše záliby se brzy stanou společnou prací a splněným snem. Ondra s Týnou milují vaření a blogují o tom na svém webu. V lednu 2015 si splnili sen, když otevřeli první bistro právě v Liberci. A je přeci úžasné, když se můžete jít najíst tam, kde pro vás vaří lidé, pro které je to splněným snem. To prostě nemůže být špatné! A jaké mají kafe? Ani nevím, tady jde o jídlo ;-).

 

JABLONEC NAD NISOU

 

La Kavárna http://www.lakavarna.cz/

 • Ach ty interiéry. Moc se mi líbí. A čerstvě pražená káva. A aby to nebyla nuda, tak další zajímavé produkty od místních dodavatelů. Třeba zajímavá piva Vansdorfského pivovaru Kocour. A taková spojení já mám ráda. Cítím, že tato kavárna má velmi pozitivní a uklidňující auru.

 

ČESKÉ BUDĚJOVICE

 

Kavárna Lanna http://www.kavarna-lanna.cz/

 • Hned několik velkých plusů a jen těžko bych hledala důvod, proč si tam nezajet klidně i 200km. Tak samozřejmě na prvním místě, čerstvá, vlastní káva. Super. Ale, také příběh a hodnoty, bez kterých už to dnes prostě nejde. Když si kliknu na stránkách kavárny Lanna na "takoví jsme.." a zjišťuji, že se naprosto se vším ztotožňuji, nevidím pak už žádný důvod, proč bych si toto místo neměla zamilovat. 

 

Born in London Coffee & Kitchen http://on.fb.me/1XeJzfU

 • Jak už vypovídá samotný název, jde o kavárnu, která si zakládá především na tradiční anglické kuchyni, domácích zákuscích a dobré kávě. Mě osobně se nejvíce líbí vyhranění stylu a specializování se právě na to "být typicky Londýnský/anglický". Miluju krajové speciality, takže už se těším až se sem vydám.

 

 

ČESKÁ LÍPA

 

Doksy - Kavárna Republika http://on.fb.me/1RRpzNo

 • Už jen ten název! Představuji si prvorepublikovou kavárnu ve velkém stylu. A zdá se, že opravdu trochu toho nádechu míti bude. Nabízí také domácí dezerty. Já myslím, že jak se vydám tímto směrem, musím to jít omrknout. Hodnocení návštěvníků na FB se zdá velmi dobré, tak honem do Doks ;-).

 

Kavárna Florian http://on.fb.me/1W26L3S

 • Centrum České Lípy zdobí, teprve pár týdnů, tato roztomilá kavárna s dobrým úmyslem. Kromě dobré kávy zde najdete raw zákusky a pohodovou atmosféru. Je skvělé, že už i v menších městech mají takové podniky šanci. Při nejbližší příležitosti se těším na návštěvu.

 

 

BRNO

 

Café Momenta http://on.fb.me/1LjMxKG

 • Usedám ke snídani v Café Momenta v Brně na Zelném Trhu. Na začátku jsem trochu zklamaná, že si musím vybrat pouze ze zákusů, měla jsem původně chuť na slanou snídani. Přichází slečna servírka a říká, že doporučuje zákusky, ať vyzkoušíme. Jejich cukrář se několik let učil v belgii cukrařině a prý to stojí za to! Objednávám tedy čokoládový cheesecake a cappuccino. Úžasné! Dokonalý dortík a skvělá káva! V zápětí objednávám ještě espresso a odcházím naprosto spokojená. Lepší cheesecake jsem nikdy neměla.

 

 

OSTRAVA

 

Cukrárny Ollies http://www.ollies.cz/

 • Už jen když si přečtete úžasně inspirativní příběh "O nás", máte chuť sednout do auta a okamžitě se vydat do Ostravy i když to máte přes půl republiky.