Náš příběh

 

ABYCHOM SI BYLI TROCHU BLÍŽ, ŘEKNEME VÁM, KDO JSME

 

 

V Alesiu hledáme ty správné kávy pro vás již přes 10 let. Spolupracujeme s rodinnými českými pražírnami. S nimi jsme tvořili především receptury směsí pro espresso. Jenže, jak už to tak bývá, jsme trochu blázni. Na kávu myslíme, kudy chodíme, takže nám to po čase bylo málo...
 
 
 

Z Espressionisty Kafeholikem

 
Espresso nás baví, je to lahoda. A věci z něj, jako Flat White nebo Cappuccino, nejsou rozhodně k zahození. Vlastně upřímně? Nemůžeme bez toho žít. Ale začaly nás bavit také další alternativy přípravy kávy. Na cestách obytňákem třeba Aeropress. Doma na terase třeba Chemex. Jenže jak vás to takhle baví, tak vám přestávají stačit jen směsi káv. Je fajn zkoušet a ochutnávat také jednodruhové kávy. Tedy nesmíchané.
 
 

  
  
Najednou vám připluje z pražírny čerstvě upražená káva z africké Zambie a vy máte neskutečnou chuť vyzkoušet ji filtrovanou. Protože tak nádherně voní! A protože víte, že na espresso by byla kyselá. A když ji umelete nahrubo, dáte pár lžiček do filtru a prolijete horkou vodou, získáte úplně jinou dimenzi chutí.
 

Sto lidí, sto chutí

Stejně tak, jako má pro spoustu lidí kouzlo turecká káva, tak jsou nadšenci pro espresso nebo nadšenci do filtru. A my rozhodně nikoho nesoudíme za to, jakou kávu má rád. Proč taky. Je to každého věc. Ale co nám dělá radost je zkoušení a hledání káv. Ať už si ji ve výsledku připravíte jakkoliv budete chtít. Tím se započala éra rozšiřování nabídky o kávy z celého světa.
 
 

Z Liberce do Hradce s jednou nohou v Praze

 
Pocházíme z Liberce a část našich káv pražíme právě tady. V rodinné pražírně nedaleko Ještědu. Před nějakou dobou jsme se přesunuli do Hradce Králové, kde jsme objevili další úžasnou pražírnu plnou skvělých lidí. Takže část dalších káv pražíme v Hradci Králové. No a protože jsme tak trochu jednou nohou v Praze, spolupracujeme s jednou fajnovou pražírnou i tady. A protože jsme víc a víc rozmlsaný, zkoumáme a hledáme další zajímavou pražírnu.
 
 
 
 
Kromě e-shopu, který teď pročítáte, děláme Kávu na klíč. Takové naše miminko, díky kterému tu jsme. Je to služba, která pomáhá firmám s dobrou kávou na pracovišti. Kombinuje v sobě nejen dobrou kávu, ale také nové technologie a především spolehlivost.
 

Svět kávy se mění každou pikosekundu

 
Nasloucháme tomu, co si o nás myslíte. Každý den nám dáváte zpětnou vazbu a my si z toho bereme ponaučení a vše neustále zdokonalujeme. Všichni chtějí flexibilní službu, moderní kávovary, skvělou kávu a spolehlivého a férového dodavatele.
 
Tak se o to snažíme. Už nějaký ten pátek. A je to radost. Jako opravdu jo. Milujeme to.
 
 
 

Kdo za tím vězí?

 

Katka%20%C5%A0efin
Katka Šefin
 
Katka je v kafi od roku 2007. Miluje inovace a vychytávky. Kávu, víno, jídlo a sport. Před kafem chodila po svatbách jako fotografka. A předtím pracovala na volné noze jako účetní. Alesio vypiplala téměř z ničeho. Ale je to snílek-optimista, který věří, že i ty zlé doby jsou k něčemu dobré. Každý má v životě nějaké tužby. Její je vstávat každé ráno do práce, která ji těší. A to díky vám může.

Co u nás dělá

Poradí vám hlavně s výběrem kávy. A co jí jde úplně nejlíp je vymýšlet kávová řešení do firem. Možností je totiž fakt hodně. Takže pokud chcete zjistit, zda se u vás v práci dá něco udělat jinak a lépe, určitě se jí ozvěte.
Taky si můžete přečíst její blog "O radostech a strastech malého podnikání".
 
 
 
 
Káč Seidl
Káč Seidl
 
 
Kačka má ráda pohodu a dobré vztahy. Vidí věci tak, jak jsou. A vždy je ochotná poradit. Má přehled o tom, co se kde děje, komu jsme co slíbili. A vždy vše splní a dotáhne do konce. Miluje cappuccino, ale již několik let je jejím ranním rituálem turek. 

Co u nás dělá

Kačka je náš back office. To znamená, že se stará o vyřízení všech objednávek. Fakturuje a komunikuje s účetní i se zákazníky. Je machr pokud jde o pohyb zboží, peněz a služeb. Takže pokud se vám něco ztratilo, volejte jí. Pokud chcete něco změnit v objednávce nebo upravit smlouvu je připravená vám pomoci. A nebojte, je moc milá.
 
 
 
Adél Růža
Adél Růža
 
Adél už je v tom kafi taky nějaký ten pátek. Přišla k nám ze sítě kaváren Costa Coffee. Je nabitá energií a entuziasmem pro kávu. Většinou tu kolem nás pobíhá s úsměvem, dost často s telefonem u ucha. Auto se pomalu stává jejím druhým domovem. Miluje Flat White a z našich směsí jí nejvíce baví Rustikal.

Co u nás dělá

Adél pořád někam jezdí nebo s někým telefonuje. Snaží se pomoct. Pokud jste nebo chcete být naším zákazníkem, který si pronajme kávovar do firmy, budete se potkávat především právě s Adél. Postará se o to, aby vaši zaměstnanci s kávovary uměli, aby káva byla vždy čerstvá a kávovar čistý. Prostě vám přenese do práce kus té kavárny.
 
 

A nejsme na to samy

Protože kolem nás jsou další boží lidi. Přátelé a srdcovky.
  • z pražíren (Ape Cafe, Pepe Coffee, Jablum),
  • od kávovarů (Jura, Lamanti),
  • dopravci,
  • servisáci,
  • ajťáci a markeťáci (Cofis CZ),
  • účetní a finance (VGD),
  • dozorčí rada (rodina a naši přátelé)
  • a hlavně VY, naši zákazníci. (Kdo chcete ochutnat naši kávu. A dáte nám třeba i vědět, co jsme kde zvrzali nebo co se nám naopak povedlo).
 
 
A za to vám mnohokrát děkujeme,
 
tým Alesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz