Moka konvička

Moka konvička je praktická, lehká, levná a dost rychlá na to, aby udržela krok s moderním tempem. Navíc je ve srovnání s jinými metodami schopna extrahovat maximum toho dobrého, co nám káva nabízí. Ročně se po celém světě prodá okolo 15 milionů moka konviček, z toho 10 milionů jen v Itálii.
 
Moka konvička a espresso
 
 
Moka systém je metoda, která využívá tlaku páry. Pára, která se tvoří vroucí vodou ve spodní části konvičky, se používá k protlačení vody skrz vrstvu mleté kávy.
 
 

Jak vybrat tu správnou moka konvičku

 
První otázkou je, jestli hliníkovou nebo nerezovou. Nerezová je krásná designová záležitost a prodává se v mnoha variantách. Hliník má však oproti nerezu malou výhodu. Skvěle vede teplo a po krátkém čase se vnitřek hliníkového kávovaru potáhne patinou, díky které si konvička zanechá příjemné kávové aroma, a káva z ní chutná o něco lépe. Hliníkovou moka konvičku můžete použít na jakýkoliv typ sporáku kromě indukční desky. Pokud sháníte moka konvičku na indukci, je Váš výběr omezen na moka konvičky nerezové.
 
Káva z moka konvičky
 
 
 

Správná velikost moka konvičky

 
Moka metoda je rozhodně skvělá a její úspěch vede mnohé výrobce k produkci bezpočtu jejích různých verzí. Existují moka konvičky na půl šálku, ale i na 18 šálků. Výsledky však nejsou vždy stejné. Velikost, která vám zajistí nejstabilnější výsledek, je moka konvička na 3 šálky.
 
Hlavně myslete na to, pro kolik lidí zpravidla kávu připravujete. Nemá smysl mít konvičku na 9 porcí, když dělám většinou porce 3. Filtr moka konvičky musí být vždy plný mleté kávy, aby vznikl správný tlak. Takže pokud si koupíte konvičku pro 9 porcí, budete muset vždy udělat 9 porcí, abyste si pochutnali.
 
 
 
Mletá káva v moka konvičce
 
 
 

Jak připravit kávu v moka konvičce

 
Především je dobrý výsledek spojený s použitím kvalitní a čerstvé kávy. Nicméně předpokládejme, že máme skvělou kávu, tu nejlepší konvičku a filtrovanou vodu. Co dál...
 
 
 1. Do spodního dílu nalijte vodu po šroub
 2. Umístěte filtr a nasypte kávu
 3. Zašroubujte a postavte na zdroj tepla
 4. Ve chvíli, kdy začne konvička "prskat", káva je hotová

 

 

Příprava kávy v moka konvičce

 

 

Chcete, aby káva byla opravdu skvělá?

Když si pořídíme dobrou kávu i konvičku, je naším cílem dokonalý výsledek. Tady je pár rad, které před přípravou kávy jistě oceníte.

 • Před přípravou všechny části konvičky opláchněte
 • Po nasypání kávy poklepejte s filtrem a srovnejte kávu do jedné úrovně, je to velmi důležité
 • Cílem je získat dokonale rovnoměrnou vrstvu kávy bez vyvýšenin a prohlubní, které by způsobily, že by voda protékala jen určitými body, zatímco v těch ostatních by nedošlo k dostatečné extrakci
 • Odstraňte mletou kávu z okraje filtru a spodní komory, mohla by se přepálit nebo snížit tlak a zničit výsledný nápoj
 • Důležité je intenzitu tepla během přípravy neměnit, nepřidávejte ani neubírejte, ani v okamžiku, kdy se začne objevovat první káva. Redukcí tepla v tomto okamžiku riskujete extrakci nechtěných dřevitých tónů 
 • Pokud máte plynový sporák, nesmí plamen přesahovat okraje konvičky
 • Až začne "prskat" okamžitě ji odstavte, tak zabráníte spálené chuti kávy
 • Před nalitím do šálků s konvičkou jemně zakružte, aby se nápoj spojil a všechny šálky chutnaly stejně

 

 

Nalévání kávy z moka konvičky

 

 

 

Nejlepší kávy do Moka konvičky

 

Vybrali jsme nejoblíbenější zrnkové kávy, které jsou vhodné na přípravu v Moka konvičce. Všechny jsou čerstvě upražené v Čechách. Naším tipem je degustační sada káv na moka, která je navíc dárkově zabalená. Na vaše přání vám kávu umeleme přímo pro použití v moka konvičce.

Vhodná káva do moka konvičky vyžaduje střední hrubost mletí.

degustační sada káv Alesio na přípravu v moka konvičce

Kávová degustační sada Alesio MOKA dárkový box

 

 

Zajímají vás další informace o přípravě kávy?

Ptejte se nás kdykoliv na našem chatu

 

 

Zdroj fotografií: Alesio a Istockphoto

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení